Zarabianie na reklamach w internecie

Internet oferuje niezwykłe możliwości pracy online. Praca przez internet może być pracą stałą, przynoszącą regularny dochód, lub formą dorobienia. Zarobić można na aukcjach internetowych, prowadząc sklep internetowy, pisząc bloga, czy też prowadząc swoją stronę internetową. Te miejsca mogą być także wykorzystane do wyświetlania reklam. Im bardziej popularna i uczęszczana przez odwiedzających strona, tym większy potencjał na wyeksponowanie reklam innych produktów. Od pewnego czasu istnieje wiele programów, które pozwalają zarabiać poprzez klikanie w reklamy. Czy to dobra forma zarobku.

Gdzie zarobić w internecie?

Istnieje wiele serwisów typu PTC (Pay-To-Click), inaczej nazywane buxami, które pozwalają na całkowicie darmowe założenie konta i zarabianie pieniędzy przez klikanie w reklamy. Wybierając serwis warto sprawdzić jego wiarygodność. Częstym problemem, napotykanym przy współpracy z nieuczciwymi portalami jest brak wypłacania zarobionych środków. Z tego powodu warto poświęcić czas na zdobycie informacji o serwisach. Te, które działają od wielu lat, mają pozytywne komentarze, są zwykle sprawdzone i można im zaufać. Istnieją zarówno polskie serwisy jak i zagraniczne. Na tych drugich można zarobić więcej, ponieważ zarabia się w dolarach amerykańskich. Konkurencja zagraniczna jest też znacznie bardziej zróżnicowana niż krajowe serwisy, dlatego można zalogować się na kilka i zarabiać większe pieniądze.

Jak zarabiać przez klikanie w reklamy?

Strony PTC oferują możliwość zarabiania pieniędzy poprzez wykonywanie czynności takich jak klikanie w reklamy, wypełnianie ankiet, oglądanie filmików, komentowanie na forach, lajkowanie postów, czy też granie w gry. Zarabianie poprzez klikanie w reklamy wymaga cierpliwości i zaangażowania. Na podstawowym poziomie można zarobić do kilkunastu centów dziennie. Choć wydaje się to niewiele, to klikając w reklam na kilku różnych serwisach można zarobić kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt dolarów. Oprócz poziomu podstawowego można dokonać tzw. upgradu konta i kupować “paczki reklamowe”, które są zbiorem fraz kluczowych. Od zakupu otrzymuje się ok. 10%. Takie “paczki” pomagają w promowaniu własnej strony internetowej (poprzez wpisywanie fraz kluczowych). To praca prosta i przyjemna, która musi być wykonywana systematycznie, by przynieść zadowalające efekty finansowe.

 

Ile można zarobić klikając w reklamy?

Na początku zarobki nie są wysokie, dlatego zarabianie przez klikanie w reklamy powinno traktować się jako dodatkowe źródło dochodu. Jednak już po kilku miesiącach regularnej pracy, można zarobić nawet kilkaset złotych. Z czasem efekty finansowe mogą być bardzo zadowalające i stać się jedynym źródłem utrzymania. Wiele osób, które poświęciło swój czas na regularne klikanie w reklamy zarabia nawet po kilka tysięcy dolarów miesięcznie, co pozwala na swobodne utrzymanie się z tej pensji. Biorąc pod uwagę przelicznik z dolara na złotówkę, zarobek ten może być na prawdę bardzo wysoki.

 

Magdalena Jaworska