Czy można zarobić na wymianie walut?

Handel walutami to jeden ze sposobów szybkiego zarobienia pieniędzy. Często mylnie kojarzone z hazardem. Warto jednak wspomnieć, że spekulacja na rynku walutowym hazardem nie jest. Wymiana walut w celu pomnożenia swych dochodów jest działaniem racjonalnym, polegającym na wykorzystaniu wiedzy na temat mechanizmów zmiany trendów.

Zarabianie przez wymianę walut

Rynek walutowy jest całkowicie zależny od rynku pieniężnego. Istotne są tu procesy popytu i podaży, dlatego niezwykle ważna jest stała obserwacja oraz analiza zjawisk ekonomicznych.

Wymiana walut to spekulacja, czyli jeden z motywów transakcji kupna-sprzedaży. Jej celem jest osiągnięcie określonego dochodu za pomocą przewidywania zmian zachodzących na rynku. To właśnie te transakcje nazywamy spekulacjami. Stanowią one aż 90 % obrotu na rynku Forex (rynek walutowy o charakterze walutowym, w ramach niego instytucje z całego świata przeprowadzają transakcje wymiany walut).

Na cenę waluty wpływają przede wszystkich wydarzenia gospodarcze w danym kraju oraz sytuacja polityczna. Czasem również katastrofy i klęski żywiołowe. Dlatego handel walutami może być niebezpieczny i ryzykowny, nie tylko dla osób, które nie znają się na analizach rynkowych. Niespodziewane sytuacje, mogą wydarzyć się gwałtownie i nikt nie będzie w stanie ich przewidzieć.

Jak zarobić na wymianie walut?

Przede wszystkim, zanim damy wciągnąć się w wir walutowy, zdobądźmy jak największą wiedzę dotyczącą finansów. Jedynie permanentnie poszerzona wiedza gospodarcza, da nam pewność, że wiemy na czym stoimy. Jednocześnie zmniejszy się ryzyko bankructwa. Bo rynek walutowy, potrafi wciągnąć każdego. Kiedy już znamy podstawową zasadę – kiedy się na czymś nie znam, to tego nie dotykam, możemy przejść do kolejnego etapu.

Czego potrzebujemy, by bezpiecznie zarabiać na trendach walutowych?

Przede wszystkim, zaufanego banku, który ma otwarte walutowe konto w dolarze. Wtedy możemy otworzyć rachunek w kantorze walutowym. Warto zdecydować się na wybór konta w znanym, potężnym banku, co zapewni nam bezpieczeństwo finansowe.

Gdy już zdecydowaliśmy, że posiadamy odpowiednią wiedzę na temat trendów walutowych, wybraliśmy bank oraz założyliśmy w nim dwa rachunki (jeden w w PLN drugi np. w EURO), możemy przejść do konkretów. Po rejestracji w kantorze, wprowadzamy do systemu te dwa rachunki a za pomocą kantoru dokonujemy zleceń. Wtedy pieniądze krążą w obrębie banku, kantor jest jedynie platformą, przewidującą określoną kwotę.

Zarabianie na wymianie walut online

Okazuje się, ze nie trzeba wychodzić z domu, by móc zarobić duże pieniądze. Ułatwią nam to programy partnerskie najpopularniejszych kantorów internetowych, jak cashbroker.com czy kantor.pl. Program skierowany jest do osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą lub same wymieniają waluty.

Jak zacząć pracę?

Wystarczy zarejestrować się na ich platformie internetowej broker, cashbroker.com, wtedy otrzymamy swój indywidualny numer brokerski. Później pozostaje nam już tylko wymiana pieniędzy lub zlecanie to osobom, które zrobią to za nas.

 

Angelika Wylegała