Trendy w budowie domów

Zastanawiasz się jaki dom wybudować? Jakie są najnowsze trendy w budowie domów? O co zadbać, by mieć ten wymarzony dom? Jeśli tak, to z pomocą przychodzą Ci eksperci w tej dziedzinie. Doradzą i pomogą wybrać odpowiedni projekt.

Jakie domy są teraz modne?

Małe domy parterowe, a może z kolei te naśladujące styl rezydencji? Nasuwa się pytanie, jakie projekty przemawiają do Polaków i najbardziej spełniają ich oczekiwania? Analizując zakup domów okazuje się, że te… pośrednie. Klientom zależny przede wszystkim na niezwykle przestronnym, spokojnym miejscu, w którym można wygodnie i bezpiecznie mieszkać z rodziną! Liczy się zatem odpowiednia aranżacja.

Jak pokazują badania, mieszkanie na stałe w dużym, przepełnionym i zatłoczonym mieście staje się coraz bardziej męczące. Do tego dochodzą długie dojazdy, stanie w korkach i pędzące tłumy. Nic zatem dziwnego, że Polacy chętnie przeprowadzają się do tych średnich i małych miast. Ku dużemu zaskoczeniu trzeba też uznać wyższość terenów wiejskich nad tymi miejskimi. To właśnie tam zostało wybudowanych najwięcej wszystkich nowych domów.

Z kolei najczęściej wybierana technologia budowania, a także pokrycie dachowe nie stanowią zaskoczenia. Od lat wielkim zaufaniem Polaków cieszy się murowanie cegłą ceramiczną i pokrywanie dachu dachówką. To właśnie te materiały cechują się najlepszymi parametrami, dzięki czemu z powodzeniem wpływają na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

A zatem Polacy racjonalnie i niezwykle przyszłościowo podchodzą do tematu budowania swojego domu. Dzięki czemu łatwo zapewniają sobie bezpieczny i wygodny kąt na wiele lat.

Trendy w budownictwie jednorodzinnym

Spośród wielu kierunków i mody, jakimi obecnie kieruje się rynek budownictwa jednorodzinnego, oprócz tych najbardziej podstawowych cech jak prostota, funkcjonalność, praktyczność rozwiązań, do tego walory estetyczne oraz oczywiście zdolność finansowa inwestora, można zaobserwować kilka coraz to popularniejszych trendów. Jeden z nich to choćby powrót do łask domu piętrowego.

Dodatkowo, do Polski dotarła moda ze Skandynawii na stosowanie w budownictwie naturalnych materiałów. A zatem połączenie szkła, drewna, klinkieru, stali oraz kamienia daje piękny efekt. Dom zaplanowany w tym nowoczesnym stylu powinien wykorzystywać również  maksimum naturalnej energii. Interesując się nowymi trendami w budownictwie jednorodzinnym nie sposób także pominąć tak ważnego zagadnienia jak właśnie energooszczędność.

Gdzie kupić projekt domu?

Gotowy projekt domu jednorodzinnego można zakupić w odpowiednich pracowniach, biurach sprzedaży oraz bezpośrednio od wykwalifikowanych i uprawnionych architektów.

Co ważne, zakup gotowego projektu domku jednorodzinnego jest niezwykle korzystny pod względem finansowym. Gotowe projekty są bowiem znacznie tańsze niż ich odpowiedniki, które to tworzy się na indywidualne zamówienie. A dodatkowym atutem gotowego projektu jest jeszcze ogromny wybór.

 

Sylwia Haliniak

Kategoria Dom