Jak przygotować skórę do opalania?

Opalona skóra wygląda pięknie. Wyszczupla ciało i nadaje mu zdrowego wyglądu. Dodatkowo, ciepłe promienie słoneczne przyjemnie rozgrzewają i dodają energii organizmowi. Jednak nie każda opalenizna jest dobra dla skóry, szczególnie wtedy, kiedy nie jest ona przygotowana do przyjęcia promieni słonecznych. Co zrobić, by zdrowo się opalić?

Przygotowanie skóry do słońca

Zdrowe opalanie polega na wcześniejszym, odpowiednim przygotowaniu skóry na przyjęcie promieni słonecznych. Skóra po zimie jest mocno przesuszona i pozbawiona płaszcza ochronnego, dlatego wymaga zabiegów rewitalizujących. Zrogowaciały naskórek opala się inaczej niż oczyszczona skóra, często pozostawiając przebarwienia. Z tego powodu warto skorzystać z zabiegów mikrodermabrazji całego ciała – jest to zabieg oczyszczania skóry, który można wykonać w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym. Tym osobom, które preferują domowe zabiegi pielęgnacyjne, poleca się regularne pilingi drobnoziarniste całego ciała. Oczyszczoną skórę należy intensywnie nawilżać, by pozostała miękka i dobrze odżywiona.

 

Kiedy przygotować się do opalania?

Doprowadzenie skóry do zdrowego wyglądu wymaga czasu. W zależności od rodzaju skóry i jej stanu, należy dostosować ilość zabiegów pielęgnacyjnych. Bardziej zaniedbana skóra, a także skóra sucha, może potrzebować więcej czasu na regenerację. Zabieg oczyszczania skóry najlepiej wykonywać regularnie, jednak jeżeli została ona zaniedbana i przesuszona, już na początku wiosny powinno się zadbać o jej odżywienie. Regularne zabiegi na kilka miesięcy przed latem, są w stanie właściwie przygotować skórę do opalania.

 

Kuracja dla skóry wrażliwej

Opalanie skóry wrażliwej wymaga ostrożności, dlatego tak ważne jest, by ją przygotować w odpowiedni sposób. Osoby, które mają skórę wrażliwą, są często narażone na alergie i podrażnienia, również podczas opalania. Z tego powodu należy stosować kosmetyki przeciwsłoneczne przeznaczone dla skóry wrażliwej. Opaloną skórę powinno się intensywnie nawilżać kosmetykami z pantenolem, który łagodzi poparzenia i daje uczucie przyjemnego chłodu. Do kuracji skóry wrażliwej warto także wykorzystać świeżego ogórka, z którego można zrobić głęboko nawilżającą maseczkę oraz położyć go miejscowo na mocno podrażnione, wymagające odżywienia miejsca.

 

Magdalena Jaworska