Oczyszczacz powietrza do domu – Sharp KC-D40EUW

Zastanawiasz się czym należy się kierować przy wyborze oczyszczacza? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na parametry techniczne urządzenia. Oczyszczacze powietrza bardzo różnią się między sobą nie tylko samym wyglądem, ale przede wszystkim skutecznością działania oraz sami kosztami eksploatacji.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Parametry, które z pewnością musimy wziąć pod uwagę przy zakupie oczyszczacza powietrza:

  1. Cena
  2. Koszty eksploatacji
  3. Skuteczność usuwania zanieczyszczeń powietrza
  4. Ergonomiczność urządzenia
  5. Zużycie energii
  6. Poziom hałasu
  7. Łatwość w zakupie części zamiennych
  8. Dostępność filtrów powietrza

Warto rozważyć wszystkie te parametry łącznie, a nie kierować się tylko jednym z nich. Być może okaże się, że z pozoru droższy oczyszczacz powietrza, tak naprawdę uwzględniając koszty eksploatacji będzie dużo lepszym i paradoksalnie tańszym rozwiązaniem, niż to urządzenie, którego cena wyjściowa jest wstępnie atrakcyjna.

Głośność oczyszczacza

Osoby, które potrzebują ciszy i spokoju, aby się skoncentrować z pewnością w pierwszej kolejności powinny wziąć pod uwagę głośność urządzenia. Najcichsze urządzenia potrafią pracować na poziomie niższym niż 20 dB. To oznacza, że oczyszczacz w żaden sposób nie będzie im przeszkadzał w codziennym funkcjonowaniu, ani też podczas snu. Decydując się na zakup tańszego modelu, ale zdecydowanie głośniejszego, może się okazać, że ze względu na swoją uciążliwość oczyszczacz nie będzie pracował w naszym domu wystarczająco często ponieważ  będzie nam bardzo przeszkadzać.

Sharp KC-D40EUW – oczyszczacz godny polecenia

Z pewnością jednym z lepszych modeli dostępnych na naszym rynku jest oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW. Urządzenie to posiada automatyczne tryby Advanced Auto, które samodzielnie włączają urządzenie w sytuacji, gdy wykryje on wysoki poziom zanieczyszczeń w pomieszczeniu. Automatyczny programator pozwala także na automatyczne włączanie urządzenia na określoną ilość godzin.

 

oczyszczacz powietrza Sharp KC D40EUW

Oczyszczacz powietrza Sharp KC D40EUW

Dodatkowo model wyposażony został w nowoczesną technologię Coandy, która sprawia, że powietrze jest skuteczniej filtrowane z całego pomieszczenia (zarówno z powietrza na poziomie podłogi, ścian oraz sufitu)

Skuteczna 5 stopniowa filtracja powietrza zapewnia redukcję zanieczyszczeń na poziomie ponad 99%. Dzięki temu możemy czuć się bezpiecznie w naszych domach i mieszkaniach. Dlatego właśnie model Sharp KC D40EUW jest urządzeniem, które skutecznie będzie chronić zdrowie wszystkich domowników.