Lampy i oświetlenie dekoracyjne

Chcesz odmienić charakter wnętrza? Zastanawiasz się, jak duży wpływ ma oświetlenie na wygląd przestrzeni? Sprawdź, jak dobrać odpowiednie oświetlenie dekoracyjne do konkretnego stylu aranżacji.

Lampy ozdobne

Lampa to nie tylko obowiązkowy element w każdym domu, który wpływa na komfort mieszkańców, zapewniając im oświetlenie przy codziennych czynnościach. Może ona być również ozdobą pomieszczenia. Konieczne jest jednak jej odpowiednie dobranie.

Wybór lamp dekoracyjnych jest ogromny. Mogą one zostać powieszone na suficie, ścianie, ale również ustawione na podłodze czy komodzie. Piękną dekoracją otwartej przestrzeni dziennej jest umieszczenie dekoracyjnej lampy wiszącej nad stołem w jadalni. W ten sposób wyznaczamy, również światłem miejsce do wspólnego spożywania posiłków.

 

Przykłady lamp dekoracyjnych

Jako dekoracja świetnie sprawdzą się również „strojne” lampy stojące czy to na wybranym meblu czy na podłodze. Moją one również funkcję praktyczną, możemy np. wykorzystać takie niewielkie światło w czasie czytania czy oglądania telewizji i nie włączać dużego światła sufitowego.

Modele dekoracyjne występują w każdym rodzaju oświetlenia:

  • Kinkiety
  • Lampy sufitowe
  • Lampy wiszące
  • Lampy stołowe
  • Lampy podłogowe
  • Plafoniery
  • żyrandole

Ważnym aspektem w czasie dopierania lampy dekoracyjnej jest dopasowanie jej do wnętrza. Powinna mieć ona taki sam charakter, przykładowo antyczne lampy sprawdzą się w bardzo klasycznych lub rustykalnych wnętrzach. Jeśli urządzana przez nas przestrzeń jest nowoczesna, industrialna warto postawić również na ozdoby w takim stylu, aby nie tworzyć wrażenia przesycenia, bałaganu i nieodpowiedniego dobrania dodatków.

Ogromną popularnością cieszą się także lampy desingerskie, które często dostępne są tylko w pojedynczych egzemplarzach. Lampy designerskie mogą występować w wersji minimalistycznej lub futurystycznej zachwycając oryginalną formą i nietypowym kształtem.

 

Gdzie kupić lampy dekoracyjne?

Znajdź idealną lampę dekoracyjną dla siebie i codziennie ciesz się jej widokiem. Dodatki mogą stworzyć wnętrze, sprawić że będzie wyjątkowe, więc wykorzystaj piękne lampy i ich światło jako dekorację. To rozwiązanie idealne do każdej przestrzeni również Twojej.

Jeżeli chciałbyś znaleźć miejsce, w którym dostępna jest ogromna ilość lamp dekoracyjnych, sprawdź platformę Shopon.pl. Znajdziesz tutaj ogromny wybór oświetlenia dekoracyjnego do każdego wnętrza.

 

Kategoria Dom