BLOG

Wpływ otyłości na zdrowie stawów

Wpływ otyłości na zdrowie stawów

Otyłość to jedna z chorób cywilizacyjnych naszej epoki. Polska plasuje się w niechlubnej czołówce Państw, którego mieszkańcy cierpią na otyłość. Dlaczego tak jest? Co odpowiada za otyłość i jakie ma ona konsekwencje dla naszego zdrowia? To przede wszystkim bardzo złe nawyki żywieniowe, a także brak ruchu. Polacy pokochali szybkie jedzenie, wysoko przetworzone oraz stołowanie się w barach szybkiej obsługi, czyli fast food. Dodać trzeba do tego kompletny brak ruchu. Dla większości Polaków ulubiona rozrywka to siedzenie na kanapie i oglądanie telewizji. Niestety nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo otyłość osłabia stawy.

Czytaj więcej na temat Wpływ otyłości na zdrowie stawów

Trendy w urządzaniu domu

Trendy w urządzaniu domu

Wielu z nas chciałoby mieszkać modnie. Oczywiście, najważniejszą kwestią przy urządzaniu mieszkania jest to, abyśmy czuli się w nim dobrze i komfortowo, jednakże nie stoi to na przeszkodzie, aby wystrój naszego wnętrza był niezwykle estetyczny. Poniżej prezentujemy aktualne trendy w wyposażaniu wnętrz, które z pewnością zainspirują wiele osób.

Czytaj więcej na temat Trendy w urządzaniu domu

Szwedzki styl

Szwedzki styl

Nic więcej – tylko komfort.

Przez ostatnie kilka lat mówiąc o designie często mamy do czynienia z minimalizmem.  Podziwiamy funkcjonalność i prostotę, mówimy o ekologii i estetyce wnętrz, myślimy, jak dobrze byłoby połączyć te rzeczy. Okazało się, że to już dawno zrobiono w Skandynawii i nazwano „Szwedzkim (Skandynawskim) stylem” albo minimalizmem.

Czytaj więcej na temat Szwedzki styl