Co robić z dzieckiem w domu?

Nie wiesz co robić z dzieckiem w domu? Do życia wkrada się nuda? Jeśli tak to poznaj kilka niezawodnych sposobów na zajęcie dla malucha.

Rozrywka dla dzieci

Bardzo często jest tak, że dorośli nie znają sposobów na to, jak można bawić się w domu z dzieckiem oraz jak prawidłowo zaplanować czas dziecku. A więc co można z nim robić w wolnych chwilach, jakich bodźców mu dostarczać, by było wciąż zainteresowane i nie nudziło się zbyt szybko. W każdym przypadku trzeba pamiętać o kilku prostych zasadach.  A zatem musisz wiedzieć, że działalność dla dziecka powinna być różnorodna. Nie może być zatem zbyt monotonna, ponieważ maluch nie jest w stanie skoncentrować uwagi na czymś za długo. Sposobów na rozrywkę jest wiele. Od zajęć plastycznych, przez gry i zabawy po inne twórcze zajęcia.

 

Zabawy z dzieckiem w domu

Jednym ze sposobów na nudę są wspomniane zajęcia plastyczne i techniczne. Do stworzenia prac plastycznych nie potrzeba wiele materiałów, wystarczy bowiem to, czym dysponujemy w domu. A zatem znajdź zbędne rolki po papierze toaletowym, kubeczki po jogurtach, sznurki, guziki, oraz np. makaron, włóczkę, słoiki, pudełka po chusteczkach higienicznych, czy stare gazety i wiele innych różnych przedmiotów codziennego użytku, których to na pewno w każdym domu jest pod dostatkiem. Można też wykorzystać artykuły spożywcze, czyli różne ziarna, sól, mąkę. Do tego można zakupić materiały plastyczne takie jak choćby papier kolorowy, gąbka plastyczna, tektura falista, krepina, farby, plastelina, czy brokat i klej. W ten sposób gwarantowane mamy dobre efekty naszej pracy z maluchem na długi czas.

 

 Co robić gdy dziecko się nudzi?

Dobrym zajęciem mogą być również gry sportowe. Nie potrzeba do tego wcale żadnych profesjonalnych akcesoriów. Wystarczy za to kilka pomysłów. Oto kilka propozycji: rzut do celu, zgadnij co to?, gry w klasy, taniec i muzyka. W ten sposób dziecko ćwiczy swój refleks i zdolności manualne. A do tego ma zajęcie.

Czas spędzony w domu z dzieckiem można zatem wypełnić wieloma  ciekawymi zabawami i zajęciami. Nie trzeba też do nich wielu wymyślnych pomysłów, wystarczy za to nieco twórczej inwencji, a zadania dla dziecka okażą się bardzo atrakcyjne i interesujące.

A zatem już dziś wykorzystaj jeden z pomysłów i ciesz się zabawą ze swoim maluchem.

 

Sylwia Haliniak