Biznes dla mam

Domowe obowiązki i wychowywanie dziecka to dobrze znana rutyna wszystkim młodym mamom. Aby w stu procentach poświęcić się nowemu członkowi rodziny, zazwyczaj korzystamy z długotrwałego urlopu w pracy lub zupełnie z niej rezygnujemy. Często pojawiają się obawy, czy po odbytej przerwie nasz powrót do zatrudnienia będzie w ogóle możliwy. Jednak we współczesnym świecie posiadamy stały dostęp do Internetu, który daje nam innowacyjne rozwiązania. Bowiem możesz pracować w ulubionym fotelu, z laptopem na kolanach, popijając przy tym ciepłą herbatę. Prawda, że brzmi zachęcająco? Zarobki często wcale nie odstają od pensji, która otrzymujemy w naszym miejscu pracy, a Ty możesz być nawet swoim własnym szefem! Zatem porzuć zmartwienia i pomyśl o własnym biznesie lub poszukaj zdalnego zatrudnienia. Z nami poznasz przepis na sukces!

Pomysł na pracę dla młodej mamy

Kiedy kobieta otrzymuje zaszczytne miano mamy, jej życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Wychowywanie dziecka to tak naprawdę praca na pełen etat. Cały czas musimy być w gotowości, czujność nie może nas zawodzić, a o wielogodzinnym śnie możemy zapomnieć. Jednak każda mama potrzebuje chwili „dla siebie”, dlatego warto zastanowić się jak odpowiednio ją wykorzystać. Z pewnością każda z Was, młode mamy, nie miałaby nic przeciwko dorywczej pracy, jednak zazwyczaj praca poza domem jest niemożliwa, ponieważ cały czas musimy mieć kontrolę nad dzieckiem.

Bez obaw, ponieważ możesz zarabiać bez wychodzenia z domu! Zapewne każdy uwielbia łączyć przyjemne z pożytecznym, więc dlaczego nie rozpocząć biznesu, który wiązałby się z naszymi zainteresowaniami lub umożliwiałby nam zdalne wykonywanie pracy? Kiedy sama będziesz swoim szefem, Twój plan dnia oraz godziny pracy będą zależały od Ciebie oraz Twojej dyspozycyjności. Gdy zdecydujesz się na pracę w Internecie, zazwyczaj pracodawca dopasuje się do Ciebie, dlatego nie musisz martwić się o ograniczenia czasowe. Obowiązki również będą dopasowane do Twojej dostępności. Jednak zanim zdecydujesz się na jakiekolwiek kroki, w pierwszej kolejności zastanów się nad swoimi umiejętnościami, pasjami lub kwalifikacjami. Przeanalizuj plusy i minusy każdej z opcji.

Jeśli potrafisz sama dobrze zorganizować zakres obowiązków oraz stworzyć swój biznesplan, to bez wątpienia poradzisz sobie jako swój własny szef. W przypadku, gdy nie czujesz się zdecydowana, co do tak poważnego stanowiska, lepszym wyjściem będzie  praca z pomocą profesjonalisty. Możliwości jest dużo, więc spróbujmy przyjrzeć się im z bliska.

15 pomysłów na biznes dla mamy

Zapewne każda z czytelniczek posiada odpowiednie zainteresowania lub umiejętności, które będą mogły wykorzystać w wymienionych pomysłach. Poniższa lista ułatwi Ci zaplanowanie swojej kariery będąc młodą mamą, a każdą pracę możesz wykonywać bez wychodzenia z domu! Zatem do dzieła, rozważmy obiecujące perspektywy:

 • Prowadzenie bloga

Ciekawie piszesz? Interesujesz się mediami oraz wszechobecną blogosferą? Lubisz dzielić się z ludźmi ciekawymi ideami oraz poglądami? Prowadzenie bloga to idealny pomysł dla Ciebie! Twój blog może być o tematyce kulinarnej, modowej lub może opowiadać o życiu młodej mamy oraz jej początkującej karierze!

Tematów jest mnóstwo, wszystko zależy od Twoich pasji, poglądów oraz inwencji twórczej. We współczesnym świecie blog jest jedną z bardziej znanych form internetowego zarobku! To doskonały i opłacalny biznes, jeśli wykażesz się pomysłowością i dobrą promocją swojej strony.

 

 • Handmade czyli ręcznie wykonana biżuteria

Jeśli posiadasz umiejętności manualne i masz artystyczny zmysł, bez wątpienia poradzisz sobie z projektowaniem własnej biżuterii. Wystarczy zainwestować w zestaw szydełek, koralików i innych zdobień, które są ogólnodostępne nie tylko w Internecie, ale również w wielu sklepach np. papierniczych. Biznes handmade jest dość popularny wśród internautów, którzy są właścicielami własnych sklepów online. Jednak istnieją również prywatne salony, które zajmują się sprzedażą własnoręcznej biżuterii. Ludzie uwielbiają oryginalność, więc pomysłowość i kreatywne szaleństwo są wskazane! Jeśli posiadasz ciekawy koncept oraz potrafisz być precyzyjna, to idealna praca dla Ciebie, która przyniesie Ci wiele zysków, a zarazem przyjemności!

 • Copywriting

Doskonały biznes dla urodzonych pisarzy oraz dla pań, które raczej wykluczają być własnym szefem. Praca copywritera polega na pisaniu tekstów „na zlecenie”. Otrzymujesz konkretną tematykę, (która często może pokrywać się z Twoimi zainteresowaniami), formę i inne istotne szczegóły, które powinnaś zawrzeć w swoim artykule. O ile lubisz pisać oraz poszerzać swoją wiedzę o nowo poznane tematy, to nie czekaj, zacznij pisać już dziś! Aby podjąć się zawodu, wystarczy napisać krótki tekst, który umożliwi rozpoczęcie stażu. Po odbytym „okresie próbnym”, otrzymujesz możliwość nawiązania dłużej współpracy. Sama zarządzasz swoim czasem oraz ilością tekstów, które chcesz napisać, co jest idealnym rozwiązaniem, kiedy wychowujesz dziecko. Istnieje również wiele baz copywriterów, w których sama oferujesz swoje usługi oraz wybierasz zlecenia według własnego uznania. Zatem młode mamy i pisarki łączcie się, zostańcie copywriterami już dziś!

 • Tele-konsulting

Praca przeznaczona dla pań, które mają dar przekonywania oraz radzą sobie świetnie w marketingu. Zazwyczaj polega na kontakcie z klientami, którym mamy przedstawić jak najlepszą ofertę oraz zachęcić do skorzystania z danego pakietu. Tele-konsulting wymaga dużej cierpliwości, skupienia oraz łatwości w nawiązywaniu kontaktów. Trzeba być przygotowanym na niepowodzenia oraz częstą nieuprzejmość ze strony klientów. Jeśli nie boisz się wyzwań, a Twoja siła perswazji jest niezastąpiona, pomyśl o pracy przez telefon!

 • Własna strona z ubraniami lub krawiectwo

Kobiety uwielbiają modę! Zakupy online to jedna z najpopularniejszych form internetowego biznesu. Wystarczy doskonały gust, zmysł artystyczny oraz nietuzinkowa wyobraźnia, by porwać za sobą kolejkę klientek. Jeśli nie posiadasz umiejętności krawieckich, bez obaw! Istnieje wiele kursów, dzięki którym szybko nauczysz się podstaw szycia. Wyróżnić można również alternatywę dla prawdziwych miłośniczek mody, które zdolności manualnych nie posiadają. Możesz nawiązać współpracę z przeróżnymi firmami odzieżowymi lub projektantami, którzy wykorzystają Twoje prace i zrealizują je w formie ubrań! Komunikat do wszystkich modnych mam – wyznaczajcie nowe trendy poprzez własną linię odzieżową!

 • Projektowanie stron internetowych

Idealny biznes dla pań, które uwielbiają komputery i informatykę. Praca wymaga odpowiednich kwalifikacji, które niezbędne są dla projektantów stron WWW. Jeśli posiadasz wymaganą wiedzę i doświadczenie oraz własne projekty, poszukaj ofert pracy dla grafików i kreatorów. Wiele firm potrzebuje specjalistów, którzy zaprojektują profesjonalną stronę internetową w nowoczesnym stylu. Dobrze opłacalny biznes umożliwiający pracę w domu.

 • Porady online

Oferta dla młodych mam, które mogą wykazać się doświadczeniem w dziedzinach psychologii i pedagogiki, lecz nie tylko! Wiele stron internetowych potrzebuje specjalistów, którzy mogą udzielać rad zatroskanym ludziom. Często są to lekarze, dietetycy czy psychiatrzy. Zwykle dialog odbywa się na forach internetowych, a nawet w specjalnych czatach. Czasami ludzie potrzebują szybkiej rady lub pomocy w nagłych przypadkach. W takich sytuacjach musisz wykazać się profesjonalnym doradztwem i zastanowić się nad jak najlepszym wyjściem sytuacji. Praca odpowiedzialna, często pod presją, jednak daje dużo satysfakcji i radości z pomocy ludziom. Jeśli posiadasz odpowiednie doświadczenie oraz czerpiesz radość z udzielania wsparcia potrzebującym, to doskonała praca dla Ciebie!

 • Vlog – kanał YouTube

Kolejna popularna forma internetowego biznesu. Ostatnio coraz częściej słyszymy o YouTuberach lub Vlogerach, którzy odnoszą sukcesy nawet na skalę światową. Pomysłów może być wiele, jednak wszystko zależy na ile pomysłowo je zaprezentujesz. Nie musisz być profesjonalistką, by przekazać ludziom dużo ciekawej wiedzy. Warto zainwestować w wysokiej jakości aparat lub kamerę video, ponieważ format dźwięku i filmów jest istotny w pozytywnym odbiorze widzów (estetyka to podstawa dobrego Vloga). Poza tym niezbędne jest posiadanie profesjonalnego programu, w którym zajmiesz się obróbką swoich filmów. Ponadto nie możesz wstydzić się występów przed kamerą, ważne jest, by być bezpośrednią i uśmiechniętą, co zachęca do oglądania. Vlog to cała studnia możliwości – mogą to być filmiki kulinarne, sportowe, krajoznawcze, a nawet ideowe! Jeśli istnieje dziedzina lub tematyka, o której mogłabyś opowiedzieć innym, nie wahaj się! Stwórz kanał YouTubera już teraz i zacznij zarabiać dzieląc się sobą!

 • Manicure

Wiele kobiet, które posiadają uprawnienia manicurzystek, zajmują się własnym biznesem. Same pozyskują klientki poprzez promocję w serwisach społecznościowych i nie tylko. Swoje usługi możesz zaoferować na stronach z ofertami pracy i innymi świadczeniami. Wystarczy zainwestować w odpowiedni zestaw do manicure’u, a jego koszt zwróci Ci się w mgnieniu oka! Jeśli nie posiadasz odpowiednich uprawnień, możesz szybko je uzyskać poprzez przyspieszone kursy. Zatem do dzieła, ja już czekam, by moje paznokcie były piękne!

 • Wykonywanie makijażu lub fryzur

Podobnie jak powyżej. Wiele pań zajmuje się danymi usługami indywidualnie. Jeśli również nie posiadasz uprawnień, kursy makijażu i charakteryzacji również znajdziesz w przyspieszonej postaci. Fryzjerstwo to biznes, który wymaga znacznie więcej doświadczenia, zatem zaleca się go kobietom, które posiadają odpowiednie kwalifikacje. Na szczęście istnieją alternatywy, zatem każda specjalistka od pięknego wyglądu znajdzie coś dla siebie.

 • Zdalne zatrudnienie

Doskonała praca dla pań, które interesują się posadą w korporacjach. Zdalne zatrudnienie zazwyczaj odbywa się w formie kontaktu mailowego z klientami lub kontrolowaniem procesów, które odbywają się w Internecie. Praca wymaga znajomości języka oficjalnego, często również władania językiem obcym w stopniu komunikatywnym lub średnio-zaawansowanym. Ponadto przyda się umiejętność rozwiązywania potencjalnych problemów i minimalne doświadczenie w zawodzie. Fantastyczny pomysł dla mam, które wcześniej zmierzyły się pracą biurową lub chciałyby się w niej sprawdzić.

 • Korepetycje lub własna szkoła językowa

Pomysł na biznes dla kobiet, które doskonale posługują się językiem obcym np. angielskim, hiszpańskim. Dodatkowym atutem będzie dyplom ukończenia studiów filologicznych lub certyfikat z danego języka. Przydadzą się umiejętności pedagogiczne oraz wcześniejsze doświadczenie w zawodzie nauczyciela. Jednak brak jakichkolwiek uprawnień nie wyklucza możliwości pracy jako korepetytor. Ważne jest, by skutecznie przekazywać wiedzę swoim uczniom oraz zadbać o jak najlepszy postęp ich nauki. Postaraj się odpowiednio wypromować swoje usługi, by szybko zyskać pierwszych słuchaczy np. ogłoszenie w lokalnej gazecie, w Internecie lub ulotki.         Opłacalny i najczęściej stały biznes dla wszystkich mam z uprawnieniami lektora językowego.

 • Tłumaczenie tekstów

Podobne zasady, które zostały wymienione wyżej, czyli profesjonalne kwalifikacje i płynne posługiwanie się językiem. Tłumaczenia mogą być rożne – zagraniczne artykuły, książki, umowy, a nawet napisy do filmów, które stają się coraz bardziej popularnym odłamem w zawodzie tłumacza. Jeśli lubisz obcować z językiem oraz różnymi tekstami literackimi, to idealny zawód dla Ciebie!

 • Researcher

Ostatnia możliwość pracy, ale równie ważna. Zawód Researcher’a wciąż się rozwija, gdyż coraz częściej tacy ludzie są pożądani, by znacznie przyspieszyć pracę innych. Polega on na wyszukiwaniu niezbędnych informacji, żeby zrealizować dany projekt. Najczęściej są to artykuły, materiały dziennikarskie, filmy dokumentalne, książki biograficzne itp. Tak naprawdę z postępem czasu, Researcher będzie potrzeby niemal wszędzie, by szybko dostarczyć aktualnych oraz autentycznych informacji. Taka osoba potrzebuje wielu źródeł, które mogą występować w postaci książek, gazet, autorskich felietonów. Korzystanie z wiedzy Internetu jest dość ryzykowne, ponieważ informacje często są fałszowane lub po części mijają się z prawdą. Statystki mogą być zmyślone, a dowody graficzne przerobione. Dobry Researcher to taki, który również posiada ciężko dostępne ciekawostki, im więcej mało znanych faktów, tym lepiej dla naszych osiągnięć. Praca może być czasami ryzykowna, właśnie ze względu na trudny dostęp do rzeczywistych wiadomości. Zawód idealny dla kobiet, które są żądne wiedzy oraz nie boją się trudnych wyzwań. Jeśli jesteś mistrzynią w „szperaniu” pośród tysiąca materiałów, poszukaj ofert już dziś!

 • Dziennikarz internetowy 

Obecnie Internet jest przepełniony indywidualnymi stronami, które dostarczają codziennie najnowszych informacji z kraju i ze świata. Czasami są to strony tematyczne, które dotyczą określonej tematyki takiej jak sport, muzyka czy podróże. Ponadto każda z nich często poszukuje dziennikarzy, którzy umiejętnie dostarczaliby ostatnich wiadomości. Najczęściej wymaga się, by dana osoba była specjalistą w swojej dziedzinie, więc powinna posiadać podstawową wiedzę dotyczącą prowadzonej tematyki. Czasami poszukiwani są również recenzenci lub felietoniści, którzy wypowiadaliby się w kwestiach typowo kulturowych bądź społecznych. Dziennikarstwo internetowe, to dziedzina, która z dnia na dzień rośnie w siłę, tym samym dostarczając kolejnych, zdalnych możliwości pracy. Jeśli posiadasz wystarczająca wiedzę, którą mogłabyś wykorzystać w danym dziale tematycznym, śledzisz ciekawostki dotyczące konkretnej tematyki oraz możesz wykazać się doświadczeniem, poszukaj ciekawych ofert i wyślij swoje CV już dziś!

 

A jaki jest Twój pomysł na biznes?

Nasza lista pomysłów dobiegła końca, jednak zapewniam, że nie są to jedyne możliwości, które mogą być doskonałym biznesem dla młodych mam. Wszystko zależy od waszych umiejętności, kwalifikacji, doświadczeń oraz zainteresowań. Z pewnością każda mama znajdzie coś dla siebie, kiedy dokładnie rozważy swoje perspektywy. Ważne jest, by dalej się rozwijać i czerpać satysfakcje ze swoich osiągnięć. Zawód mamy nie wyklucza możliwości podjęcia drugiej pracy. Nie musisz być mobilna, by podjąć się jakiegokolwiek biznesu. Wszystkie z wyżej wymienionych opcji możesz wykonywać w domu, mając pełen komfort z kontroli nad swoim dzieckiem, a zarazem inwestujesz w rozwój zawodowy, który jest ważny dla każdego człowieka. Zatem, nie ma na co czekać, nie zastanawiaj się, tylko zostań biznes mamą już dzisiaj!

Sonia Adamkiewicz