Przepisy na udaną codzienność

Czym zajmuje się lekarz ortopeda?

Czym zajmuje się lekarz ortopeda?

Ortopeda pomaga w odzyskaniu sprawności narządów ruchu. W ramach leczenia ortopedycznego wykonuje się zabiegi chirurgii urazowej, chirurgii ortopedycznej, zabiegi na aparacie mięśniowym, kostnym i stawowym. Do ortopedy kierowani są pacjenci, u których doszło do złamania, skręcania lub stłuczenia narządów ruchu. Ortopeda może nam pomóc także w przypadku bólu kręgosłupa czy też problemu ze stawami.

Czytaj więcej na temat Czym zajmuje się lekarz ortopeda?

Nordic walking – sport dla każdego!

Nordic walking – sport dla każdego!

Każdy z nas chciałby mieć jak najlepszą sylwetkę oraz prowadzić zrdowy styl życia, który nie tylko zapewniłby odpowiednie samopoczucie, lecz także pozytnywnie wpływałby na nasze ciało. Na zdrowy styl życia składa się wiele elementów, między innymi są nimi odpowiednia dieta i ćwiczenia lub uprawianie sportu. Każdy może zmienić na lepsze swoje nawyki żywieniowe. Wystarczy jedynie skontaktować się z dietetykiem i ustalić odpowiednio skomponowaną dietę. Jednak jeśli chodzi o aktywne spędzanie czasu, to nie każdy jest stworzony do uprawiania różnych dyscyplin sportu, a w niektórych przypadkach nadmierny wysiłek może wpływać negatywnie na zdrowie. Jednak jest kilka aktywności, które możemy wykonywać niezależnie od tego, w jakim wieku i kondycji aktualnie jesteśmy. Jedną z takich form ćwiczeń jest  właśnie nordic walking.

Czytaj więcej na temat Nordic walking – sport dla każdego!

Slow life – w przyjaźni z sobą i czasem

Slow life – w przyjaźni z sobą i czasem

Filozofia slow life

Umiejętna sztuka zarządzania swoim życiem  i czasem – tak można zdefiniować ideologię slow life, która w wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza powolne życie. Nie chodzi niemniej o bycie ślamazarnym  czy nic nie robienie, a o wolność nad upływającym czasem. Slow life mimo dwuznacznej nazwie pozwala na panowanie nad rozwojem, w którym kluczowymi terminami są ja i tempo życia.

Czytaj więcej na temat Slow life – w przyjaźni z sobą i czasem

Zacznij od jogi

Zacznij od jogi

Czy budzisz się codziennie rano z myślą, że to będzie kolejny ciężki dzień? Czy nastawiasz budzik na pięć minut wcześniej żeby chwilę poleżeć i spróbować zebrać siły na walkę z wiatrakami? Czy myślisz sobie wtedy „Nic jeszcze nie zrobiłam/em a już mi się nie chce”? Jeśli tak, to dobrze. To znaczy, że jest dla ciebie nadzieja i możesz wszystko zmienić.

Czytaj więcej na temat Zacznij od jogi

Jak często powinno się ćwiczyć?

Jak często powinno się ćwiczyć?

Zdrowy styl życia spędza sen z powiek nie jednemu z nas. Wszyscy starają się dbać o swoją sylwetkę. Ćwiczą na siłowni, pływają, biegają, stosują różnego rodzaju diety. Każdy chce być lepszą wersją siebie. Masz jednak wrażenie, że działania, które podejmujesz wcale nie wpływają  na to, że jesteś szczuplejsza, a twoja sylwetka nadal jest niewystarczająca smukła? Jest kilka zasad, które powinnaś przestrzegać jeśli chcesz dorównać nie tylko swoim koleżankom, ale także gwiazdom z pierwszym stron gazet.

Czytaj więcej na temat Jak często powinno się ćwiczyć?