Rozwijam się już dzisiaj

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś/-łaś się po, co Ci kolejne szkoły, studia, kursy? Dobra praca, kolejne tytuły, zapewniona przyszłość rodzinie, niezależność finansowa, elitarna grupa znajomych, a gdzie w tym wszystkim jesteś Ty?

Po co to wszystko?

Przecież o to w tym wszystkim chodzi, by robić to, co się kocha. To, co czyni nas w pełni szczęśliwymi  dzięki temu nie będziemy czuli, że robimy coś , bo musimy, ale chcemy, lubimy to i czujemy się w tym naprawdę dobrze. W ten sposób czujemy, że z każdym dniem się rozwijamy. Chociaż jest ciężko to warto to czynić, bo certyfikat to nie tylko dokument potwierdzający nasze uczestnictwo w kolejnym kursie, ale świadomość , że posiadamy nową wiedzę nie tylko w danej dziedzinie, ale poznajemy siebie z każdym dniem coraz bardziej. To wszystko w pływa na to w jaki sposób się komunikujemy we współczesnym świecie. Warto uwierzyć w siebie i rozwijać się może nie tylko jako pracownik, ale pracodawca. Trzeba jednak  mieć świadomość, że wchodząc na wyższe szczyty jest więcej pracy i ryzyka. Czasami jednak się to opłaca.

 

Papierki vs. marzenia

Nie na wszystko otrzymamy papierek. Małżeństwo, macierzyństwo… Owszem otrzymamy odpis aktu małżeństwa, czy akt urodzenia, ale czy ktoś wpisze nam ukończył/-ła kurs bycia dobrym mężem, żoną  czy ojcem, matką? Niestety nie, więc warto dużo czytać, gotować, prasować czy pomagać dzieciom w lekcjach. To nasze życie i warto w nim realizować swoje marzenia, bo to my jesteśmy jego kreatorami. Nowe doświadczenia, stare błędy uczą nas pod warunkiem, że wyciągamy z nich wnioski. Nie warto czegoś odkładać do jutro, bo wiadomo, że tego nie zrobimy, zapomnimy o tym etc. A jak sobie postanowimy, że od dzisiaj będziemy jeździć  rowerem zamiast samochodem, więcej ćwiczyć niż jeść i jeszcze będziemy wcielać nasze zamierzenia w życie to osiągniemy oczekiwany rezultat. A ile radości wtedy będziemy mieć : mniej kilogramów, więcej endorfin.

 

Pomyśl o sobie

Warto też zamiast płacić okrągłe sumy za szkolenie dobrze poszukać, porozmawiać z rodziną, przyjaciółmi,  którzy doradzą nam jakiegoś niekoniecznie znanego specjalistę od rozwoju osobistego. Człowiek ten  sam nic nie zrobi, dlatego warto się angażować  w różnego rodzaju szkolenia. Nie zapominając przy tym, że inwestując w siebie nic nie stracimy, a możemy dużo zyskać.

 

 

Ewa Jerzyło